Strona główna  Tocznia  Mastering

MASTERING

Mastering to pierwszy etap w procesie replikacji. Polega na przygotowaniu nośnika wzorcowego (matrycy), który posłużyć ma do tłoczenia płyt na szeroką skalę. Proces ten dotyczy zarówno nośników CD jak i DVD. Mastery (materiały wzorcowe) od Klientów sprawdzane są pod kątem zawartych na nich błędów, a wszystkie informacje dotyczące wykrytych przekazywane do odbiorcy. Chroni to potencjalnego Klienta przed nabyciem wadliwie wykonanego produktu. Po precyzyjnej weryfikacji mastera materiał przekazany zostaje do komórki odpowiedzialnej za finalne stworzenie matrycy. Następnie poprzez proces masteringu i elektrochemicznego nanoszenia podłoża metalicznego tworzona jest kopia jeden do jednego płyty CD lub DVD.

pokrywa się warstwą światłoczułą i naświetla laserem. Laser testujący sprawdza zgodność glass-mastera z wszystkimi normami. Jeśli wszystko jest w porządku, szklaną matrycę poddaje się galwanicznemu nakładaniu niklu.

Przy tłoczeniu najmniej skomplikowanych płyt CD wystarczy tylko tylko jedna matryca. Bardziej zaawansowane technologicznie, jak DVD lub BD, mogą wymagać wielu matryc. Dobrze jest, gdy firma zajmująca się masteringiem przechowuje matryce, które pozwalają na szybkie wznowienie produkcji w razie potrzeby. Wówczas wystarczy tylko podać numer matrycy.

Zapraszamy do kontaktu z firmą Digital Disc w celu złożenia zamówienia na kopiowanie (duplikację) oraz tłoczenie (replikację) wysokiej jakości płyt kompaktowych we wszystkich dostępnych formatach. Etap masteringu zlecamy zewnętrznej firmie.